ترجمه رسمی کارت بازرگانی

کارت بازرگانی معمولا یکی از مدارک مهم برای اثبات فعالیت شغلی می باشد که ارائه آن به سفارت خانه جهت دریافت ویزا ضروری می باشد. ترجمه رسمی کارت بازرگانی که توسط دارالترجمه های رسمی کشور انجام می شود، از مدارکی است که باید برای دریافت ویزا به سفارت کشور مورد نظر خود ارائه بدهید. ترجمه ای برای سفارت معتبر اسیت که توسط دفتر ترجمه رسمی و مترجم مورد تایید بر روی سربرگ قوه قضاییه با مهر مترجم، انجام شده باشد و کارت بازرگانی دارای تاریخ اعتبار بوده و اعتبار آن به پایان نرسیده باشد.

برای ترجمه رسمی کارت بازرگانی باید گواهی اصالت کارت بازرگانی از سوی اتاق بازرگانی ایران برای شما صادر شود. همچنین رونوشت برابر با اصل کارت بازرگانی که توسط مترجم رسمی ترجمه شده باشد، قابل تأیید است.

کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی (Commercial ID Card) مجوزی برای افراد حقیقی و حقوقی جهت انجام قانونی صادرات و واردات کالا‌های مختلف است. اتاق بازرگانی ایران این کارت را برای افراد واجد الشرایط صادر می کند که مدت اعتبار کارت بازرگانی بین یک تا ۵ سال می باشد اما قابل تمدید است.

افرادی که به دنبال اخذ ویزای تجاری، کاری و یا سرمایه گذاری هستند و یا در حوزه واردات و صادرات فعالیت می کنند، نیاز به ترجمه رسمی کارت بازرگانی دارند. بنابراین برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی درروند اداری بهتر است ترجمه کارت را به دارالترجمه های رسمی کشور بسپارید. دارالترجمه رسمی آفاق یکی از معتبرترین دفاتر ترجمه در تهران می باشد که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کند و با مترجمان حرفه ای و مورد تایید همکاری می نماید.

چرا ترجمه رسمی کارت بازرگانی لازم است؟

افرادی که به دنبال دریافت ویزای کشورهای حوزه شینگن، کانادا و آمریکا هستند، می توانند با ارائه ترجمه کارت بازرگانی مراحل صدور ویزا را تسهیل کنند. همانطور که می دانید،  سفارتخانه ها برای صدور ویزا تمکن مالی و دارا بودن انگیزه برگشت متقاضی به کشور را بررسی می کنند. یکی از مهم ترین مدارک شغلی که بازرگانان می توانند جهت اثبات تمکن مالی به سفارت خانه ارائه دهند، کارت بازرگانی هوشمند است.

کارت بازرگانی هوشمند توسط اتاق بازرگانی برای تجار و بازرگانان صادر می شود و نشان دهنده فعالیت شخص در زمینه واردات و صادرات کالا به کشور است. همچنین در هنگام درخواست ویزای سرمایه‌گذاری نیز ارائه ترجمه رسمی کارت بازرگانی لازم و ضروری است. برای دریافت کارت بازرگانی می توانید به سایت اتاق بازرگانی تهران مراجعه کنید.

نکته: ارائه ترجمه رسمی کارت بازرگانی به سفارت امتیاز مثبتی در صدور ویزا محسوب می شود!

شرایط دریافت کارت بازرگانی

شرایط عمومی و اختصاصی افراد حقیقی و حقوقی جهت دریافت کارت بازرگانی عبارت است از:

شرایط لازم برای اشخاص حقیقی:

شرایط لازم برای اشخاص حقوقی:

  • مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت‌ها باید دارای پروانه کار معتبر بوده و سابقه محکومیت موثر کیفری نداشته باشد.
  • مدیران شرکت‌های تعاونی و دولتی محدودیتی برای استخدام در دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی ندارند.
  • مدیر شرکت‌های دولتی، شرکت‌های متعلق به نهادهای انقلابی و شرکت‌های قانون حفاظت صنایع که حکم مدیریت آنان توسط سازمان‌های دولتی صادر شده از ارائه گواهی نداشتن محکومیت کیفری معاف هستند.

 

صدور این کارت برای بازرگانان و شرکت‌ های خارجی مشروط به این است که تعامل بین دو کشور متقابل باشد. بدین ترتیب که وقتی به بازرگان خارجی کارت بازرگانی داده می شود که در کشور آنها به بازرگانان ایرانی اجازه‌ فعالیت تجاری داده شود.

 

هزینه ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند

هزینه ترجمه رسمی کارت بازرگانی در دارالترجمه آفاق مطابق با آخرین نرخ مصوب دولتی دریافت می شود.  این نرخ‌نامه هر ساله از سوی اداره امور مترجمین قوه قضائیه به تمامی دفتر ترجمه رسمی ابلاغ می گردد. متقاضیان می توانند برای استعلام قیمت ترجمه کارت بازرگانی به “قیمت ترجمه رسمی” مراجعه و هزینه ترجمه اسناد و مدارک خود را در آن مشاهده نمایند. هزینه ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند با معمولی تفاوتی ندارد. تفاوت اصلی کارت‌های بازرگانی هوشمند با کارت‌های بازرگانی قدیمی در تراشه و شماره سریال یکتای روی کارت‌های بازرگانی هوشمند می باشد. زیرا در این کارت‌ها امکان تقلب وجود ندارد و ترجمه رسمی آن‌ها اعتبار بیشتری دارد. طبق نرخنامه کانون مترجمین، هزینه حق دفتری، پلمپ، اسکن و کپی برابر اصل به جمع کل مبلغ ترجمه اضافه می گردد.

شرایط ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند

برای ترجمه رسمی کارت بازرگانی شرایط خاصی نیاز نیست بلکه ارائه اصل کارت به دارالترجمه کافی می باشد اما در صورتی که به تاییدات دادگستری و امور خارجه نیاز دارید، باید استعلام صادر شده از اتاق بازرگانی که ممهور به مهر و امضای اتاق بازرگانی باشد را نیز به دارالترجمه تحویل دهید.

این کار روند دریافت تاییدات دادگستری و امور خارجه را تسهیل می کند.

برای دریافت تاییدیه اتاق بازرگانی می توانید به اتاق بازرگانی شهر خود مراجعه کنید و بعد از پرداخت حق عضویت نسبت به اخذ تاییدیه از اتاق بازرگانی اقدام نمایید. کارت بازرگانی باید خوانا بوده و شماره سریال و دیگر مشخصات درج شده روی آن مخدوش نباشد.

مدت‌ زمان ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند

بعد از ثبت سفارش شما و تحویل مدارک به دارالترجمه آفاق بلافاصله روند ترجمه آغاز می شود. مترجمان رسمی ما با نهایت دقت و توجه ترجمه کارت بازرگانی را انجام می دهند. به طورمیانگین مدت زمان ترجمه رسمی ۲ الی ۳ روز کاری می باشد اما اگر محدودیت زمانی دارید، می توانید با درخواست ترجمه کارت بازرگانی فوری این مدت را به یک روز کاهش دهید.

دارالترجمه آفاق برای رفاه شما عزیزان حتی در صورت ترافیک کاری ترجمه فوری کارت بازرگانی را انجام می دهد. توجه داشته باشید که در صورت نیاز به تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه برای کارت بازرگانی، بین ۳ الی ۴ روز کاری دیگر زمان نیاز دارید.

ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند با تاییدات دادگستری و خارجه

اگر برای دریافت ویزا نیاز به ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند دارید، باید بعد از ترجمه نسبت به دریافت تاییدیه از دادگستری و وزارات امورخارجه نیز اقدام کنید. بنابراین توصیه می شود ترجمه کارت بازرگانی را به دفاتر ترجمه رسمی بسپارید تا در روند اخذ تاییدیه دچار مشکل مشوید.

نکته: قبل از اقدام به ترجمه از ضروری بودن تاییدات دادگستری و خارجه اطمینان حاصل کنید تا از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری شود.

 • هزینه تایید وزارت دادگستری برای کارت بازرگانی هوشمند ۷۰،۰۰۰ تومان
 • هزینه تایید وزارت امور خارجه برای کارت بازرگانی هوشمند ۲۰،۰۰۰ تومان

ترجمه کارت بازرگانی هوشمند به انگلیسی

دارالترجمه آفاق با برخورداری از مترجمان حرفه ایو مورد تایید قوه قضاییه توانایی ترجم هکارت بازرگانی به زبان انگلیسی و همه زبان های دیگر را دارد. اگر نیاز به ترجمه‌ رسمی کارت بازرگانی به عربی، فرانسوی، آلمانی و یا سایر زبان ها دارید، آفاق اعلام آمادگی می کند که در اسرع وقت و با نهایت دقت، ترجمه آن را انجام می دهد. همچنین ترجمه کارت بازرگانی به ترکی استانبولی تخصص دارالترجمه آفاق است.

 • مدت زمان ترجمه کارت بازرگانی هوشمند: ۲ تا ۳ روز کاری
 • ترجمه فوری کارت بازرگانی: ۱ روز کاری

مدت زمان اعتبار ترجمه رسمی کارت بازرگانی

اعتبار کارت بازرگانی پس از صدور با توجه به شرایط دریافت کننده بین ۱ تا ۵ سال می باشد که امکان تمدید اعتبار وجود دارد. بر همین اساس، مدت زمان اعتبار ترجمه رسمی کارت بازرگانی، با مدت اعتبار کارت بازرگانی تعیین می شود. در واقع با ابطال و پایان تاریخ اعتبار کارت، ترجمه آن نیز از اعتبار ساقط می گردد.

همچنین برای دریافت تاییدیه سفارت نیز باید از تاریخ ترجمه بیشتر از یک سال نگذشته باشد. در صورت انقضای این مدت باید نسبت به ترجمه رسمی کارت بازرگانی مجددا اقدام شود.

چه مدارکی جهت ترجمه رسمی کارت بازرگانی لازم است؟

جهت ترجمه رسمی کارت بازرگانی فقط اصل کارت بازرگانی هوشمند یا قدیمی که دارای تاریخ اعتبار باشد، کافیست. مترجمان رسمی آفاق با مشاهده اصل مدرک، نسبت به درخواست ترجمه رسمی آن با مهر مترجم اقدام می نمایند اگر قصد دریافت تاییدات دادگستری و امور خارجه را دارید باید گواهی اصالت کارت بازرگانی که از سوی اتاق بازرگانی ایران صادر شده است را به همراه داشته باشید. همچنین رونوشت برابر با اصل کارت بازرگانی که توسط مترجم رسمی ترجمه شده باشد، قابل تأیید است.

نمونه عبارات تخصصی ترجمه رسمی کارت بازرگانی

 • اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران          Iran Chamber of Commerce, Industries, Mines and Agriculture
 • کارت بازرگانی    Commercial ID Card
 • وزارت بازرگانی  ministry of commerce
 • تاریخ تاسیس        Date established
 • شماره و تاریخ ثبت            Number and date of registration
 • میزان سرمایه       Amount of capitals
 • تاریخ انقضاء       Expiration Date
 • تاریخ تمدید          Renewal Date

 

دارالترجمه رسمی آفاق با ثبت سفارش آنلاین این امکانرا فراهم کرده است تا بتوانید در اسرع وقت اسناد و مدارک خود را ترجمه کنید. برای ترجمه کلیه مدارک خود می توانید علاوه بر مراجعه حضوری سفارش خود را به صورت اینترنتی نیز ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

سوالات متداول

چه کسانی به ترجمه رسمی کارت بازرگانی نیاز دارند؟

جهت دریافت ویزای تجاری و یا غیر تجاری همچنین اثبات تمکن مالی خود باید ترجمه رسمی کارت بازرگانی و سایر مدارک شغلی را به سفارت کشور مورد نظر ارائه دهید.

مدت‌ زمان انجام ترجمه ر‌سمی کا‌رت بازرگانی هوشمند چقدر است؟

مدت زمان ترجمه کارت بازرگانی در دارالترجمه آفاق بین ۲ تا ۳ روز کاری می باشد.

شرایط ترجمه ر‌سمی با تاییدات کارت باز‌رگانی هو‌شمند چیست؟

ترجمه کارت بازرگانی نیاز به شرایط خاصی ندارد و صرفا ارائه اصل کارت بازرگانی معتبر کافیست.

اعتبار ترجمه رسمی کارت بازرگانی چقدر است؟

مدت زمان اعتبار ترجمه رسمی کارت بازرگانی به میزان تاریخ اعتبار کارت می باشد و تا وقتی تاریخ آـن منقضی نشود، ترجمه آن نیز اعتبار دارد.